KLINIKI I ODDZIAŁYPORADNIE SPECJALISTYCZNEPRACOWNIE DIAGNOSTYCZNEINFORMACJE DLA PACJENTÓWPORADYKONTAKT
SAMODZIELNY PUBLICZNY SZPITAL KLINICZNY NR 6 ŚLĄSKIEJ AKADEMII MEDYCZNEJ W KATOWICACH

im. JANA PAWŁA II


KARETKA N - 0 600 064 494       SZPITALNY ODDZIAŁ RATUNKOWY 032/ 207 19 00, 207 19 50       CENTRALA 0 32/ 207 18 00
powrót do strony głównej     Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 6 Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka i Matki im. Jana Pawła II w Katowicach to Szpital w całości dedykowany dzieciom  i ich problemom zdrowotnym.
     Szpital udziela najwyższej jakości, pełnoprofilowych i kompleksowych świadczeń zdrowotnych pacjentom do 18 roku życia.
     Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 6 Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka i Matki im. Jana Pawła II
ma podpisane umowy na świadczenia medyczne z Narodowym Funduszem Zdrowia jak również z Ministerstwem Zdrowia.
    
Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka i Matki im. Jana Pawła II w Katowicach jest  jednym z trzech największych i najlepszych szpitali pediatrycznych w kraju. Świadczone usługi medyczne są najwyższej jakości, pełnoprofilowe i kompleksowe.
     Szpital dysponuje doświadczoną, wysokokwalifikowaną kadrą medyczną. Posiada bardzo dobrą bazę lokalową oraz zaplecze diagnostyczne odpowiadające kryteriom placówki III poziomu referencyjności.
    
Świetna opinia o  szpitalu sprawia, że z roku na rok przybywa pacjentów. W roku 2002 w szpitalu leczono 14.608 pacjentów oraz udzielono 69.954 porad specjalistycznych. W 2003 roku liczba leczonych pacjentów wzrosła do 15.824  a liczba porad do 79.481.
    
Codziennie w Szpitalu leczonych na oddziałach jest około 400 dzieci, tyle samo przyjmują poradnie i około 100 dzieci konsultowanych jest przez Szpitalny Oddział Ratunkowy.
    
Szpital leczy nie tylko dzieci z regionu ale także z terenu całego kraju i często spoza jego granic.
    
Dzięki zatrudnieniu najwyższej klasy specjalistów, wykonywaniu wysokospecjalistycznych, niekiedy wręcz unikatowych zabiegów,  placówka stawiana jest w pierwszym rzędzie placówek pediatrycznych  nie tylko w kraju ale także w Europie. Szczególnie ważne, zwłaszcza dla najmłodszych dzieci, jest to, że w Szpitalu istnieje możliwość pobytu razem z hospitalizowanym dzieckiem najbliższych osób.

 


Zapalanie cewki moczowej
Ból lub pieczenie przy oddawaniu moczu? Nie cierp dalej!
choroby-weneryczne.pl/zapalenie-cewki-moczowej.html

Bakteryjne zapalenie pochwy
Niepokojące swędzenie miejsc intymnych? Zapalenie pochwy nie musi Cię męczyć – zwalcz je dziś!
choroby-weneryczne.pl/bakteryjne-zapalenie-pochwy.html


 

 

 

 

 


W Szpitalu działają:


  • 22 oddziały szpitalne reprezentujące liczne wysokospecjalistyczne dziedziny medycyny oraz oddział zapewniający opiekę o charakterze powiatowym, bowiem Miasto Katowice w swoich szpitalach tych zadań nie realizuje.
  • Szpitalny Oddział Ratunkowy – jedyny pediatryczny w województwie śląskim!
  • 26 poradni specjalistycznych
  • Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej
  • Zakład Diagnostyki Obrazowej
  • Blok Operacyjny– łącznie w szpitalu jest 8 sal operacyjnych. W ramach jednego bloku (5 sal)  możliwe jest jednoczesne wykonywanie zabiegów, kardiochirurgicznych, chirurgicznych, neurochirurgicznych, laryngologicznych, urazowo – ortopedycznych, urologicznych, onkologicznych.


Serwis wykonany przez     © 2003 - 2006   Wszelkie prawa zastrzeżone